1402/08/28:

پانزدهمین نمایشگاه کتاب تخصصی علوم پایه و بالینی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف

���� زمان : ۲۷ آبان لغایت ۱ آذر ماه ⏰️ ۸ الی ۱۶

����مکان : کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی سمنان

1402/08/08:

1402/06/18:

به اطلاع دانشجویان گرامی میرساند به همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده تغذیه و علوم صنایع غذایی ، کتابخانه دانشکده در سال تحصیلی جدید با خرید دهها جلد کتاب تخصصی در خدمت شما عزیزان میباشد. امید است با توکل بر خداوند منان شاهد موفقیت و سربلندی شما عزیزان باشیم. "

1401/12/13:

برگزاری کارگاه Science Direct

 

 

1401/12/08:

موافقت اصولی انتشار سومین مجله دانشگاه با نام Microbiota از کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه بیان داشت: مجوز مجله علمی پژوهشی Microbiota  به صورت فصل‌نامه در حیطه‌های تخصصی میکروبیولوژی، سلامت غذایی، ایمونولوژی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی محیطی، میکروبیولوژی صنعتی، بیماری عفونی، بیولوژی سرطان، فارماکولوژی، پروبیوتیک ها، زیست شناسی سلولی و مولکولی، بیوشیمی، پزشکی مولکولی و ژنومیک از سوی کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور صادر شده است.

دکتر مجید میرمحمدخانی با بیان اینکه رشد روزافزون تکنولوژی در عرصه های مختلف پزشکی در دنیا نیازمند ارائه اطلاعات علمی لازم برای نیروی متخصص در این زمینه ها است، گفت: دستیابی کامل به دانش یک فناوری، بدون همکاری علوم مختلف مرتبط با آن غیر ممکن به نظر می رسد.

وی ادامه داد: آنچه نشریه Microbiota را در بین سایر مجلات تخصصی موضوعی برجسته می­ نماید، ضرورت همکاری رشته ­های مختلف علوم پایه و بالینی پزشکی در آن است. از اینرو هدف نشر مجله مورد نظر با همکاری اساتید برجسته برای اطلاع رسانی و گسترش دسترسی محققین به دستاوردهای علمی وتحقیقاتی می باشد.

مدیر مسئول مجله Microbiota ضمن اشاره به اینکه مخاطبان مجله فوق محققان داخلی و بین المللی می باشند، گفت: پیشرفت روزافزون علوم در حیطه های مختلف و ضرورت انتشار یافته های جدید جهت توسعه و پیشرفت درمان های بالینی اقتضا می کند که نشریه ای علمی پژوهشی با زبان انگلیسی در منطقه عهده دار گسترش این علوم گردد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در راستای انتخاب این عنوان برای مجله، تصریح کرد: تحقیقات میکروب شناسی کاربردی نوین تاکید مستقیم بر روی کاربرد روش های مختلف در پیشگیری بیماری های میکروبی و عفونی دارد که می توان از خسارت های مادی و جانی بسیاری از عفونت های میکروبی در جامعه جلوگیری کرد.

دکتر میرمحمدخانی افزود: با استفاده از روش های نوین و کاملا علمی در راستای علم میکروب شناسی و میکروبیوتا می توان از بروز بسیاری از مقاومت های میکروبی پیشگیری نمود که در صورت مواجهه شدن با این دسته از میکروارگانیسم ها مشخص نخواهد شد چه پیامدها و عواقبی در جامعه می تواند داشته باشد و احتمالا در کنترل این عفونتها نیز با مشکلات اساسی مواجهه خواهیم شد.

وی اظهار کرد: با توجه به شناسایی و کشف تعداد آنتی بیوتیک ها در عصر حاضر که با کندی پیش می رود در عصر جدید مواجهه با این میکروارگانیسم های مقاوم به انواع داروها انتخاب ما جهت درمان را سخت تر خواهد کرد، بنابراین با استفاده از روش های پروفیلاکسی و پیشگیری و توصیه رژیم های مناسب (از جمله استفاده از پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها و پست بیوتیک ها) که سبب بهبود و افزایش باکتری های مفید در بدن شده و در کنار آن با کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها از بروز میکروارگانیس های مقاوم نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد، بنابراین یک جامعه سلامت خواهیم داشت.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ادامه داد: امیدواریم با انتشار نشریه Microbiota همگام با پیشرفت علوم پایه پزشکی در راستای ارتقا سلامت جامعه گام برداریم و در تحقق اهداف سلامت کشور تاثیر بسزائی داشته و ضمن ثبت جایگاه نشریه، جزء کشورهای پیشتاز در منطقه و جهان قرار گیرد.

دکتر میرمحمدخانی در خصوص هیات تحریریه مجله Microbiota گفت: در هیات تحریریه این مجله از متخصصین و محققین داخل و خارج کشور هر یک از حیطه های تعریف شده مجله حضور دارند. لذا با همکاری بین رشته ای و گسترش ارتباطات در زمینه موضوعی مشخص شده غنای علمی این مجله افزون خواهد گردید.

وی در پایان  ضمن اشاره به همراهی همه مسئولان و دست‌اندرکاران دانشگاه در کسب مجوز اصولی انتشار این مجله، از تعامل مثبت و سازنده و نیز تمامی تلاش‌های جمعی و فردی تمامی دست‌اندرکاران دانشگاه اعم ریاست دانشگاه، مدیران مسئول، سردبیران، اعضای گروه دبیران، مدیران داخلی و کارشناسان سپاسگزاری و ابراز امیدواری نمود که برآیند این تلاش جمعی بتواند بر شتاب حرکت رو به رشد و اثرگذاری علمی هرچه بیشتر دانشگاه کمک کند.

قابل ذکر است: دکتر آنا عبدالشاهی سردبیر، دکتر مجید اسلامی کمک سردبیر، دکتر بهمن یوسفی و مهدی داداشپور دبیران بخش های مجله می باشند.

منبع خبر

1401/12/06:

برگزاری کارگاه PubMed

1401/08/08:

برگزاری کارگاه حضوری آشنایی با نرم افزار رفرنس نویسی End Note

به اطلاع دانشجویان گرامی میرساند برگزاری کارگاه حضوری آشنایی با نرم افزار رفرنس نویسیEnd Note  با تدریس خانم دکتر مومنی در تاریخ 17/08/1401 از ساعت 12 الی 14 در  کتابخانه مرکزی برگزار میگردد لذا دانشجویان میتوانند به صورت حضوری یا آنلاین در کارگاه ثبت نام نمایند.

 

1401/08/04:

برگزاری کارگاه حضوری انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله

به اطلاع دانشجویان گرامی میرساند برگزاری کارگاه حضوری انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله توسط کتابخانه مرکزی با تدریس جناب آقای دکتر باقری در کتابخانه مرکزی در تاریخ 1401/08/08 از ساعت 12 الی 14 برگزار میگردد لذا دانشجویان میتوانند به صورت حضوری یا آنلاین در کارگاه ثبت نام نمایند.

 

1401/04/07:

 

 

 

1401/03/17:

 

 

1401/02/10:

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

 

 

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از بیست و یکم تا سی و یکم اردیبهشت ماه سال 1401 به صورت فیزیکی در مصلای امام خمینی تهران (ره) و به صورت مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می شود.

 

 1401/02/01:

ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب 

 

 

 

«خانه کتاب و ادبیات ایران» به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در «سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران» اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشورنموده است.

 • اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور می توانند از روز پنج شنبه هشتم اردیبهشت ماه 1401، برای دریافت بن اعتباری خرید کتاب ویژه بخش مجازی نمایشگاه به نشانی ketab.ir مراجعه نموده و ثبت نام کنند.
 • یارانه اعتباری خرید کتاب ( بن کتاب ) صرفا در بخش مجازی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قابل استفاده است.
 • یارانۀ خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.
 • سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان وطلاب  350 هزار تومان است که از این مبلغ  200 هزار تومان آورده دانشجویان وطلاب است و  150 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.
 • سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 600 هزار تومان است که از این مبلغ  300 هزار تومان آورده عضو هیئت علمی و  300 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

 

 

اطلاعیه:

 

 

اطلاعیه:

 

لینک خبر

 

اطلاعیه:

 

 

 

اطلاعیه:

 

 

 

اطلاعیه:

 

 

 

اطلاعیه:

 

لینک ثبت نام

لینک ورود

اطلاعیه:

   
 • 1400/03/10

دسترسی به مجموعه پایگاه up to date برقرار شد.

به اطلاع اعضای هیات علمی، دانشجویان و محققان دانشگاه می رساند، با هماهنگی و پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،دسترسی به  پایگاه up to date  برقرار شد.

 

 

اطلاعیه:

 

 

لینک ثبت نام

لینک ورود

 

اطلاعیه:

   
 • 1400/03/04

دسترسی به پایگاه web of science برقرار شد.

به اطلاع اعضای هیات علمی، دانشجویان و محققان دانشگاه می رساند،با هماهنگی و پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی به  پایگاه Web Of Science برقرار شد.

 

 

 

اطلاعیه:

 

 

لینک ثبت نام

لینک ورود

 

 

اطلاعیه:

 

لینک ثبت نام

 

لینک ورود به کارگاه

 

 

 

اطلاعیه:

کنسلی کارگاه EndNote:

کارگاه EndNote این هفته پنجشنبه مورخ 14 اسفند برگزار نمیشود.

 

اطلاعیه:

 

 

اطلاعیه:

 

 

اطلاعیه:

 

کارگاه های آموزشی جهت دانشجویان دانشگاه

به استحضار می رساند کتابخانه مرکزی در نظر دارد کارگاه های آموزشی را جهت دانشجویان دانشگاه طبق جدول زیر به صورت وبینار برگزار نماید. علاقمندان به شرکت در این کارگاه ها می توانند با مراجعه به وب سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه به آدرس centlib.semums.ac.ir، صفحه کارگاه های آموزشی سال 99، نسبت به ثبت نام در این کارگاه ها اقدام نمایند.

 

1

آشنایی با خدمات کتابخانه مرکزی و تمدید آنلاین منابع در دست امانت

کلیه دانشجویان

پنج شنبه

99/11/16

ساعت 10 الی 12

خانم موذن

2

آشنایی با PubMed

کلیه دانشجویان

پنج شنبه

99/11/30

ساعت 10 الی 12

دکتر مومنی

3

آشنایی با نرم افزار مدیریت منابع EndNote  

  دانشجویان تحصیلات تکمیلی / دانشجویانی که در شرف نگارش پروپوزال یا پایان نامه هستند.

 

پنج شنبه

99/12/14

ساعت 9 الی12

دکتر ولیزاده

 

 

اطلاعیه:

 رئیس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از آغاز ثبت‌نام دانشجویان، طلاب و اعضای هیئت علمی دانشگاه برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب (بن کتاب) در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، یارانه اعتباری خرید کتاب دانشجویان و طلاب و اعضای هیئت علمی افزایش یافته است.

یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب تا سقف ۲۰۰ هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب ۱۲۰ هزار تومان است و ۸۰ هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک صادرات ایران تامین خواهند کرد همچنین یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی از ۲۵۰ هزار تومان به ۴۰۰هزار تومان رسیده است.

دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی می‌توانند برای چگونگی از شرایط و نحوه ثبت‌نام به سایت ketab.ir  مراجعه کنند.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم  تا ششم بهمن‌ماه در  tehranbookfair.ir برگزار خواهد شد.

 

اطلاعیه:

سامانه جامع طرح‌های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور رونمایی شد

https://rpis.research.ac.ir/

 

قابل توجه کلیه اساتید محترم دانشگاه:

نتایج ضریب نفوذ ( Impact Factor مجلات مجموعه Web of Science برای سال 2019 اعلام شده است. اساتید محترم می توانند با   مراجعه به بخش Journal Citation Report پایگاه علمی Web of Science در جریان به روزترین تغییرات ضریب نفوذ مجلات حوزه تخصصی خود قرار گیرند.یا جهت دانلود اینجا کلیک نمایند.

 

دسترسی به نسخه جدید بانک اطلاعاتیPubMed :

 به اطلاع می رساند به دنبال پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشکل دسترسی کاربران کشور به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed برطرف شد و اکنون این نسخه در آدرس https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov  در دسترس همکاران قرار دارد.

 

اطلاعیه:

کتابخانه دانشگاه تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

 

تازه های کتاب :

خرید 9جلد کتاب جدید ،لیست کتابهای خریداری شده در تازه های کتاب موجود می باشد.

 

قابل توجه دانشجویان جدیدالورود:

 

دانشجویان گرامی می توانند با به همراه داشتن یک قطعه عکس و کارت دانشجویی خود جهت ثبت نام عضویت در کتابخانه دانشده به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.شایان ذکر است با عضویت در کتابخانه دانشکده می توانید از تمامی کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی سمنان کتاب امانت بگیرید.

 

افزایش ساعت کاری کتابخانه دانشکده :

بدین وسیله به اطلاع می رساند با توجه به درخواست های مکرر دانشجویان ، ساعت کاری سالن مطالعه خواهران کتابخانه از تاریخ 15 آذر افزایش یافته و از ساعت 8 صبح لغایت 20شب باز می باشد.

 

 

تازه های کتاب :

خرید 21جلد کتاب جدید ،لیست کتابهای خریداری شده در تازه های کتاب موجود می باشد.

 

 

قابل توجه دانشجویان جدیدالورود:

 

دانشجویان گرامی می توانند با به همراه داشتن یک قطعه عکس و کارت دانشجویی خود جهت ثبت نام عضویت در کتابخانه دانشده به مسئول کتابخانه مراجعه نمایند.شایان ذکر است با عضویت در کتابخانه دانشکده می توانید از تمامی کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی سمنان کتاب امانت بگیرید.

 

 

قابل توجه اساتید محترم دانشکده :

کارگاه آشنایی با سامانه منبع یاب در تاریخ 24/6/98 برگزار نخواهد شد.تاریخ برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

 

بازدید :

جناب اقای دکتر کوخایی معاونت محترم پژوهشی دانشگاه و جناب آقای دکتر ولی زاده ریاست محترم کتابخانه مرکزی دانشگاه از کتابخانه دانشکده بازدید به عمل آوردند و توصیه و راهکارهای لازم را جهت بالا بردن سطح کیفی خدمات ارائه نمودند.

 

 

جدیدترین مقادیر شاخص تأثیر:

جدیدترین مقادیر شاخص تأثیرImpact Factor) ) مجلات مجموعه Web of Scienceاز سوی موسسهClarivate Analytics منتشر شده است. پژوهشگران می توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتیJournal Citation Reportدر پایگاه استنادیWeb Of Science از جدیدترین شاخص های تأثیر ژورنال های حوزه تخصصی مورد علاقه خود مطلع شوند.

بالاترینIF مربوط به مجله یCA-Cancer journal for cliniciansبا ایمپکت 223/679 است.دومین نشریه برتر این لیست، ماه‌نامۀ معروفNature Reviews Materialsبا ضریب نفوذ ۷۴/۴۴۹است که توسط انتشاراتNature منتشر می‌شودمجله Lancet، در لیست ایمپکت فاکتور سال ۲۰۱۹که بر اساس داده‌های سال ۲۰۱۸منتشر شده است، در جایگاه چهارم قرار داد. ضریب نفوذ این مجله ۵۹/۱۰۲محاسبه شده استاز بین مجلات ایرانی، مجلهInternational Journal of Health Policy and Managementایمپکت 4/485 را کسب نموده است.

 

 

سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران :

سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 4 لغایت 14 اردیبهشت 1398 در محل مصلی امام خمینی تهران برگزارخواهد شد.

دانشجویان و اساتید محترم می توانند از روز سه شنبه 20 فروردین تا پایان روز شنبه 24 فروردین 1398 به سامانه ثبت نام بن کتاب مراجعه نمایید.

 

 

خرید نرم افزار دیجیتال آذرسا :

به همت معاونت محترم پژوهشی دانشگاه وسرپرست محترم دانشکده نرم افزار دیجیتال آذرسا جهت امانت دهی کتب دانشکده خریداری گردید و در سال 98 راه اندازی می شود.

 

 

اقدامات انجام شده در راستای ارتقا کمی و کیفی کتابخانه دانشکده تغذیه و صنایع غذایی و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی آرادان:

 • خرید کتاب
 • انجام کلیه مراحل جهت خرید نرم افزار کتابخانه و کارت ریدر و پرینتر
 • تجهیز کتابخانه به کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان
 • خرید قفسه کتاب 
لیست اخبار صفحه :1