کتابخانه دانشکده تغذیه، علوم غذایی و دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی آرادان یکی از واحد ­­های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان است که از سال1390فعالیت خود را آغاز نموده است. در حال حاضر این کتابخانه با تعداد 3208 جلد کتاب فارسی، 21 جلد کتاب لاتین، مشغول ارائه خدمات به کاربران خود شامل اساتید، دانشجویان (رشته های علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی و مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی) و کارکنان دانشکده می باشد.

با خرید نرم­ افزار کتابخانه دیجیتال تحت وب آذرسا، امکان مشاهده، تمدید و رزرو کتب به امانت گرفته شده به صورت آنلاین برای کلیه اعضا کتابخانه فراهم شده است که اعضا از طریق آدرس زیر می­توانند از این خدمات استفاده نمایند:

 

*در نرم افزار کتابخانه ای آذرسا، منابع بر اساس رده بندی پزشکی National Library of Medicine در حال فهرست نویسی می باشد.


بخش های کتابخانه :

1- خدمات فنی و فهرست نویسی: کلیه امور مربوط به خرید، فهرست نویسی و آماده­سازی منابع در این بخش توسط کتابدار صورت می گیرد.

2- مخزن: کلیه کتابهایی که قابل امانت دادن می­باشد، در این قسمت نگه­داری می­ شود. سیستم مخزن به صورت باز اداره می شود و مراجعه کننده می­تواند به راحتی در قفسه­ ها با کمک راهنماهای نصب شده منابع خود را بازیابی نماید.

3- مرجع: شامل کتبی است که امانت داده نمی شوند و فقط در سالن مطالعه می توان از آنها استفاده کرد.

4- اطلاع رسانی: این بخش توسط ادمین وب سایت دانشکده اداره می شود و ضمن اطلاع رسانی منابع الکترونیک قابل دسترس، به روزرسانی وب سایت دانشکده را نیز به عهده دارد.

5- سایت اینترنت: شامل قسمت خواهران (1کامپیوتر) برادران( 1 کامپیوتر) به صورت مجزا می باشد.

6- سالن مطالعه:شامل 27 صندلی و 18میز مطالعه می باشد.

 

ساعت ارائه خدمات:

میز امانت و سالن مطالعه: شنبه تا چهارشنبه 7:30 لغایت 15:30

 

خدمات کتابخانه:

کتابخانه دانشکده خدمات زیر را به کاربران ارائه می­دهد:

1- ثبت نام و عضویت: با ثبت­ نام در کتابخانه دانشکده اعضا امکان استفاده از خدمات کتابخانه ­دانشکده و تمامی کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان را دارند.

2-  امانت: ارائه خدمات جهت امانت و عودت و یا تمدید منابع کتابخانه

3-برگزاری کارگاه های آموزشی: برگزاری کارگاه هایی در جهت توانمند سازی دانشجویان، اساتید و کتابداران دانشکده

دانلود